Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
prof. dr hab. Jolanta Rudzka Habisiak

ma zaszczyt zaprosić na finisaż wystawy
Konkursu Hommage á l'Avant-Garde.

Finisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędą się
15 listopada 2017 roku (środa) o godz. 12.00
w Galerii Hol Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
(ul. Wojska Polskiego 121).

Wystawa czynna od 01 do 15 listopada 2017 roku.

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi

Wydarzenie zostało zorganizowane przez władze Akademii przy wsparciu Stowarzyszenia Pola Designu w ramach obchodów Roku Awangardy, a jego założeniem było uhonorowanie pamięci awangardy artystycznej początków XX wieku poprzez zaprezentowanie szerszej publiczności prac studenckich nawiązujących do tej tradycji.

W konkursie mogli wziąć udział studenci pięciu wydziałów uczelni oraz słuchacze Doktoranckich Studiów Środowiskowych. O wyborze najlepszych prac decydowało jury,w którym zasiedli wybitni artyści i krytycy sztuki.

Spośród prac 52 młodych artystów jurorzy wybrali laureatów, którym podczas finisażu przyznane zostaną następujące nagrody:

• I Nagroda Rektora ASP w Łodzi
  • II Nagroda Rektora ASP w Łodzi
  • III Nagroda Rektor ASP w Łodzi

Swoje nagrody przyznają również zaproszeni fundatorzy, m.in. łódzkie galerie, instytucje i firmy.