• miniatura
    Size: 456.39 KB
    Filename: 003.jpg
    Size: 356.05 KB

Od 8 marca 2018 r. w Galerii Lektorium (Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, czytelnia główna Biblioteki, Wojska Polskiego 121) otwarta będzie wystawa Pracowni Projektowania Plakatu 112. Ekspozycja będzie czynna do 9 kwietnia 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

Pracownia Projektowania Plakatu realizuje program, w ramach którego studenci, projektując plakaty, billboardy czy kampanie reklamowe, uczą się rozwiązywać problemy, przed jakimi staje każdy projektant w swojej pracy zawodowej. Przystępując do wyznaczonego zadania, opracowują założenia swojego projektu, a następnie poszukują inspiracji wizualnej, tworząc moodboard, robią szkice koncepcyjne i przygotowują kolejne layouty.

W pracowni wykorzystywany jest szeroki wachlarz technik i mediów – od klasycznej ilustracji po cyfrową grafikę, cyfrowy fotomontaż, fotografię inscenizowaną czy grafikę 3D. Pod okiem profesjonalistów studenci tworzą zawsze oryginalne i przyciągające uwagę odbiorców prace.