Wakacyjne spotkania ze sztuką - tkane wakacje 2017

miniaturkaAkademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, jak co roku, zaprasza dzieci w wieku od lat 6 do 12 na letnie warsztaty plastyczne. W tym roku będziemy w naszych twórczych poczynaniach inspirować się wszystkim, co wiąże się z takimi dziedzinami sztuki jak: tkanina unikatowa i gobelin, a także wzornictwo na tkaninie, ubiór oraz dodatki. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie tworzyć wzory, tkać, kształtować prace przestrzenne, sprawdzą także jak to jest być projektantem mody. Zaprojektowanie i samodzielne wykonanie torby, kapelusza, a nawet biżuterii nie będzie już dla nich tajemnicą. Do tego oczywiście zabawa w malarzy i rzeźbiarzy - obowiązkowe w Akademii Sztuk Pięknych. Wycieczki do Lasu Łagiewnickiego i zajęcia w plenerze - w malowniczym otoczeniu uczelni sprawią, że te wakacje będą prawdziwą artystyczną przygodą!

Proponujemy:

• tkanie (nauka podstawowych splotów)
  • „przeplatanie przestrzeni" - prace przestrzenne w plenerze
  • projekt ubioru - codziennego lub scenicznego
  • projekt i wykonanie (prezentacja na wybiegu)
  • „czapka niewidka" - nakrycie głowy
  • „czarodziejska peleryna" (z flizeliny)
  • biżuteria - wykonywanie ozdób z koralików, broszki z masy oraz „eko-biżuteria" (kawałki drewna, kory, kamyki itd.)
  • „torba na marzenia"- własnoręczne dekorowanie gotowych toreb - frotaże, kolaże, stemplowanie - projektujemy wzory tkanin

Oraz:

• malarstwo sztalugowe w pracowni
  • zabawa z gliną - „gliniane gobeliny" i elementy biżuterii
  • zwiedzanie uczelni (pracownie oraz aktualne wystawy, oglądanie zbiorów archiwum) - wycieczki do Lasu łagiewnickiego

Zajęcia będą, przede wszystkim, okazją do twórczego działania, rozwijania zdolności i zainteresowań, eksperymentowania z różnorodnymi technikami plastycznymi. Atmosfera pracy twórczej będzie przeplatać się z zabawą: przecież są wakacje!

Proponujemy 4 terminy:

• 17-21 lipca 2017
  • 24-28 lipca 2017
  • 31 lipca - 4 sierpnia 2017
  • 7-11 sierpnia 2017

Informacje:

• zajęcia artystyczne przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–12 lat
  • odbywać się będą w tygodniowych cyklach w godz. 9.00–15.00 (opieka nad dziećmi 8.00–16.00)
  • cena za udział dziecka w tygodniowych warsztatach to 400,00 złotych, obejmuje udział w zajęciach,
  • materiały plastyczne, opiekę, ubezpieczenie uczestnika od NNW oraz napoje i podwieczorek
  • cena za obiady 50,00 zł (5 obiadów w cenie 10 zł) płatne na oddzielne konto cateringu
  • informacja i zapisy: Laboratorium Działań Artystycznych, tel. 42 254 75 25, e-mail: