Praktyki studenckie w Laboratorium ASP

lab dzialan_art_miniAkademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaprasza studentów zainteresowanych odbyciem praktyk/stażu w działającym w uczelni Laboratorium Działań Artystycznych.

Misją Laboratorium jest organizacja i prowadzenie tematycznych projektów artystyczno-edukacyjnych oraz warsztatów doskonalących umiejętności plastyczne. Realizacje i pomysły wypracowane przez studentów w ramach zajęć w Laboratorium skierowane są do odbiorcy zewnętrznego – dzieci, młodzieży, studentów innych uczelni, absolwentów, nauczycieli zajęć artystycznych oraz wszystkich osób zainteresowanych działalnością związaną z edukacją artystyczną i problematyką odnoszącą się do zagadnień sztuki najnowszej.

Do obowiązków praktykanta należeć będzie w szczególności:

• opieka nad uczestnikami Laboratorium
  • pomoc w prowadzeniu zajęć dla dzieci w wieku 5-11
  • wspieranie działań dydaktycznych

Kogo i czego poszukujemy:

• studentów i absolwentów (preferowane kierunki związane ze sztuką, pedagogiką, animacją kulturową)
  • sumienności i odpowiedzialności
  • kreatywności i wyobraźni
  • otwartości i dobrego kontaktu z dziećmi w wieku 5-11 lat
  • zamiłowania do sztuki
  • dyspozycyjności (w trakcie roku akademickiego w godzinach popołudniowych, w trakcie wakacji w godzinach 9-15)

Laboratorium Działań Artystycznych oferuje praktykantom/stażystom: - zdobycie cennego doświadczenia jako animator kultury/pedagog (udział w rozpoznawalnym medialnie projekcie organizowanym przez uznaną uczelnię) - poznanie praktycznych aspektów pracy przy animacji kulturowej dzieci - wsparcie merytoryczne ze strony opiekuna praktyk